O mně

Tanuja – já, hledající vnitřního bohatství, hledající cesty do světa srdce a přítomného okamžiku

TanuJóga

Dlouhá cesta kde každý okamžik je novým začátkem. Cesta neustálého učení a nalézání sebe sama.

Radost z dávání

Touha pomoci

Vše to začalo již v době dospívání – touhou po pravdě, radosti a všeobjímající lásce.

S jógou jsem se seznámila asi před dvaceti lety, když jsem se poprvé setkala se svým učitelem meditace. Bylo to osudové setkání, kdy do mého života vstoupila láska – všepřesahující, všeobjímající, nekonečná, bezpodmínečná láska.

IMG-1177

Tato láska se mi stala cestou i cílem, jedinou láskou na celý život. Hledám ji, někdy ji nalézám a někdy ztrácím, ale vždy vím, že tato láska existuje a není daleko, je uvnitř každého z nás. Když jí půjdeme naproti a beze strachu ji vezmeme do náručí a nabídneme světu, nezklame nás. My budeme vědět, že teď a tady jsme právě těmi, kterými být máme a jsme jimi rádi.

Byla jsem a jsem stále vděčná za každý krok i krůček, který mě přiblížil a stále přibližuje k Tanujóze. Tanujóga mi dovoluje cítit, že teď a tady jsem právě tím, kým být mám a jsem sebou ráda.

 DSCN1311kopie

Tanuja Konečná

Po zranění, které jsem si odnesla z velmi fyzicky náročné práce, jsem se rozhodla jógu vystudovat a pomoci tím nejen sobě, ale také ostatním léčit se přírodní cestou.

Má škola jógy se specializovala na zdravotní aspekty a učitelský kurz, který trval téměř dva roky, jsem dostudovala v květnu 2015. Mé hlavní učitelky Marcela Mikešová a Kamila Neumannová jsou zakladatelkami stylu “Spirální jóga” (www.spiralni-joga.cz). V tomto stylu je zkombinována znalost klasické jógy, Iyengar jógy s dokonalým provedením pozic za použití pomůcek, systém Spiral Dynamik® – trojrozměrný spirální pohyb (http://www.sdynamic.cz/spiraldynamik/), kinesiologie – anatomie lidského těla, a princip myofasciálních řetězců.

Tuto školu jsem si vybrala pro své vlastní zdravotní problémy a jsem velmi vděčná za tuto speciální metodu. Ve své praxi se věnuji více józe z terapeutického pohledu a s velkým důrazem na správné a bezpečné provedení pozic.

O rok později jsem se zůčastnila kurzu Jógové terapie s panem Janem a Ivanou Knaislovými.

Nezáleželo na tom, jak moc jsem se snažila jógu cvičit, přesto jsem se nedokázala vyhnout mému každodennímu “stresu života”, který mě dovedl až k hormonální nerovnováze. Teprve potom jsem pochopila, že musím něco změnit. Odešla jsem z práce ve stavu úplného vyhoření. V té době jsem přestala učit i jógu. Ve snaze se “oživit”, navštívila jsem víkendový seminář Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues. Tato metoda je velmi dobře známá u nás, v České Republice.

Již několik týdnů poctivého cvičení sestavy hormonální jógy, a pozitivní změny v mém vlastním těle a mysli, mě ujistilo, že i já se chci touto cestou vydat. V roce 2017 jsem se zůčastnila učitelského kurzu Hormonální jógové terapie pro ženy se zakladatelkou této metody Dinah Rodrigues (https://www.dinahrodrigues.com.br/home-en).

Po získání Certifikátu opravňujícího vyučovat Hormonální jógovou terapii pro ženy se tuto zázračnou metodu snažím šířit nejen u nás na Moravě, ale také v USA a Irsku.

Nadále se snažím vzdělávat v holistickém přístupu k ženskému zdraví.

Navštívené semináře / kurzy určené pro učitele jógy:

2011 – Hatha jóga III. stupeň – učitelský kurz (Brno, 60 hodin)

2012 – Kurz Jóga pro děti (Praha, 16 hodin)

2015 – Jóga v Širších souvislostech – učitelský kurz II. stupně zaměřený na zdravotní aspekty (Hlavice, 212 hodin)

2016 – Kurz Jógové terapie (Praha, 180 hodin)

2017 – Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues (Praha, cca 50 hodin)